Współpraca z niemieckimi doradcami podatkowymi GOBBS Consulting GmbH

Podczas zakładania dla Państwa spółki pozyskam u znajomych doradców podatkowych dla Państwa adres siedziby i zorganizuję u nich serwis pocztowy. Ponadto po założeniu i zarejestrowaniu dla Państwa w Niemczech agencji pracy tymczasowej lub przy obsłudze firmy wysyłającej swoich pracowników na ponad 183 dni będę mógł Państwu zapewnić profesjonalną obsługę kadrowo-księgową.

GOBBS Consulting GmbH
Frankfurter Straße 288
38122 Braunschweig

Niemcy – Rechtsanwalt i mediator – kooperacja w sprawach mediacji oraz pełnomocnika do doręczeń dla polskich przedsiębiorców

Obsługując Państwa polską firmę na terenie Niemiec (w tym przedsiębiorstwa jednoosobowe) dzięki współpracy z Rechtsanwalt (adwokatem niemieckim) Menz będę mógł Państwu zagwarantować dodatkowy adres do doręczeń Państwa przedsiębiorstwa na terenie Berlina. Dzięki temu Państwa działalność będzie bardziej wiarygodna (adres do doręczeń w siedzibie kancelarii adwokackiej w Niemczech), zaś przepływ korespondencji bardziej płynny. Przed przeprowadzeniem postępowanie sądowego w Niemczech, etapem poprzedzającym będzie – ze względu na często spotykany zapis umowny o arbitraż lub na chęć porozumienia się ze stroną przeciwną na etapie przedsądowym – poprowadzenie dla Państwa mediacji przed wykwalifikowanym mediatorem. Jako mediatora będę mógł wówczas polecić zaufanego kolegę po fachu, z którym współpracuję.

Gregor Menz, M.A.
Rechtsanwalt und Mediator
Wilsnacker Str. 46 | 10559 Berlin

Niemcy –  Rechtsanwalt i Fachanwalt für Strafrecht (prawnik wyspecjalizowany w sprawach karnych) – kooperacja w zakresie spraw karnych

Prowadząc Państwa postępowanie karne na terenie Niemiec, w sprawach szczególnie skomplikowanych, będę mógł Państwa przekazać w ręce prawnika specjalisty od prawa karnego. Ze względu na bliskość jego siedziby do aresztu/więzienia na Moabit w Berlinie, będzie on mógł podjąć natychmiastową interwencję na miejscu. W każdym z tych wypadku będę mógł nadzorować dla Państwa przeprowadzone przez niego działania, informować o postępach w postępowaniu oraz służyć jako pośrednik polskojęzyczny w sprawie.

Dr. Busse-Muskala, M.A.
Fachanwalt für Strafrecht
Pritzwalker Str. 2, 10559 Berlin

 

 

Praca w Polsko-Niemieckiej Kancelarii Radcy Prawnego – Marcin Pelc

Szczecińska Kancelaria Radcy Prawnego Marcina Pelc zatrudni stacjonarnie na umowę o pracę na pełny etat osobę z wykształceniem prawniczym i komunikatywną znajomością języka niemieckiego.

Dla kogo jest to ogłoszenie:
Dla osoby, która chciałaby w swojej pracy zawodowej łączyć prawo ze znajomością języka niemieckiego i mieć żywy kontakt z niemieckojęzycznymi klientami oraz niemieckojęzycznymi urzędami/sądami.

Kim jesteśmy:
Obecnie posiadamy trzyosobowy zespół. Prowadzę kancelarię z siedzibą w Szczecinie, Berlinie i Jatznick. Nasza kancelaria specjalizuje się w obsłudze klientów z Polski w Niemczech oraz klientów niemieckich w Polsce. Operujemy zarówno prawem polskim, jak i niemieckim. Występujemy przed sądami polskimi i niemieckimi.

Nasze oczekiwania:
– komunikatywna znajomość języka niemieckiego,
– zainteresowanie prawem,
– sumienność w wykonywanych zadaniach.

Co oferujemy:
– zdobycie doświadczenia zawodowego, marketingowego i możliwości rozwoju,
– zyskanie pewności siebie w kontaktach międzynarodowych i doświadczenia językowego,
– zaznajomienie się z kulturą prawną Niemców,
– ustawowe godziny pracy,
– umowa o pracę na pełen etat,
– wynagrodzenie od 3.300 zł netto.

Ogłoszenie ukierunkowane jest na pracę stacjonarną w Szczecinie.

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń na adres: pelc@niemcyprawnik.pl

Jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.