Polski prawnik w Niemczech

Marcin Pelc

Radca prawny
Rechtsanwaltskammer Mecklenburg-Vorpommern


Pasja
Pochodzę z Kołobrzegu z rodziny lekarsko-nauczycielskiej. Częste wizyty kuracjuszy z Niemiec w moim domu rodzinnym zrodziły we mnie zainteresowanie w języku oraz kulturze niemieckiej. Jako olimpijczyk z historii zapragnąłem studiować prawo, jednocześnie dążyłem do pogłębienia mojej znajomości Niemiec i Niemców. Drogę tę otworzyła dla mnie możliwość studiowania jednocześnie na uczelni niemieckiej we Frankfurcie nad Odrą oraz polskiej filii poznańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Studia zakończyłem zarówno z tytułem magistra prawa polskiego oraz tytułem Master of Polish and German Law.

Nauka
Od momentu zakończenia studiów w 2009 r. rozpocząłem karierę prawniczą w kancelariach prawnych i podatkowych ukierunkowanych na działalność na rynku niemieckim. Gruntowną wiedzę z zakresu prawa polskiego zaś uzyskałem podczas aplikacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie, którą uwieńczyłem uzyskaniem w 2014 r. tytułem radcy prawnego. Po uzyskaniu tytułu zawodowego kontynuowałem pracę w kancelarii prawa niemieckiego jako pełnomocnik profesjonalny. Na drodze mojej kariery zawodowej zajmowałem się prowadzeniem spraw dla klientów Polskich na terenie Niemiec oraz spraw polskich dla klientów niemieckojęzycznych.

Doświadczenie
W roku 2017 otworzyłem własną kancelarię prawną, w ramach której kontynuuję i pogłębiam wiedzę z zakresu prawa niemieckiego i polskiego oraz stosuję techniki prawnoporównawcze. Reprezentowałem polskich klientów zarówno przed urzędami, jak i sądami niemieckimi, dzięki czemu wiem jak w praktyce wygląda funkcjonowanie niemieckiego państwa prawa. Liczne kontakty z klientami oraz instytucjami niemieckimi pozwoliły mi również dobrze poznać mentalność niemiecką, a ponadto nawiązać współpracę z partnerami na rynku niemieckim, dzięki którym możliwy jest dostęp do rynku niemieckiego.

Wiedza
Dzięki zdobytemu doświadczeniu jestem w stanie zaoferować Państwu rzetelną współpracę w zorganizowaniu Państwa biznesu na terenie Niemiec, jak i dochodzenie Państwa praw oraz roszczeń w Niemczech. Moim celem jest Państwa rozwój na rynku niemieckim, korzystanie z jego dobrobytu i zapewnienie kompleksowej obsługi, również we współpracy z innymi podmiotami, tak ażeby mogli Państwo zainwestować swoją energię w swoją działalność, zaś kwestie prawne i formalne powierzyć ze spokojną głową godnemu zaufania specjaliście.

Oferuję pomoc prawną na terenie Niemiec w biurze w Berlinie lub Jatznik, a także on-line.

Marcin Pelc, polski prawnik w Niemczech specjalizujący się w sprawach transgranicznych.
» kontakt